Sosyal Medya Teknoloji

Facebook’tan iş bulmak artık mümkün!

Facebook, yeni özelliği ile LinkedIn’e rakip oluyor. Facebook üzerinden artık iş bulabileceksiniz.

Facebook‘un uzun bir süredir iş arama platformu kuracağı söylentileri dolaşıyordu. FacebookJobs olarak isimlendirilmesi beklenen bu proje nihayet bugün hayata geçti. LinkedIn‘e rakip olmak için yapılan bu hamle sayesinde artık Facebook üzerinden iş bulabileceksiniz.

Facebook Jobs sayesinde; arayanlar uygulama içerisindeki özellik ile işverenlerin, ilanlarına başvurabilecek. Facebook, iş başvurularını ise Messenger üzerinden şirketlerin hesabına iletecek. Aktarılan bilgilere göre; Facebooksayfası olan firma, istediği kadar ücretsizilanı verebilecek.

Facebook’un, bu hamlesi ile LinkedIn‘e ağır bir darbe indireceği söyleniyor. Aslında bu söylenti çok da mantıksız değil. Facebook’un elinde bulundurduğu kullanıcı sayısı ve şirketlerin resmi Facebooksayfalarının olduğu göz önünde bulundurulursa, bir süre sonra LinkedIn’in esamesi okunmayabilir.

Ancak Facebook’un arama özelliği şimdilik Amerika Birleşik Devletleri‘nde ve Kanada‘da kullanıma sunuluyor. Muhtemelen 4-5 ay içerisinde diğer ülkelerde de Facebook Jobs özelliği kullanıma sunulur.

Kaynak : Teknolojioku.com

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yazar hakkında

Bekir Abiniz

#Fenomen, Eski Futbolcu, Yeni Oyuncu, E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Bekir Abiniz'den Haberler. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia

Yorum Yap